Nemecké futbalistky triumfovali nad Švédkami. Majú historické zlato

20.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Nemecké futbalistky sa stali celkovými víťazkami olympijského turnaja žien v Riu de Janeiro. Vo finále zvíťazili nad Švédkami 2:1 vďaka zásahu Dzsenifer Marozsanovej a vlastnému gólu Lindy Sembrantovej. V skoršom stretnutí o bronz uspeli Kanaďanky nad reprezentantkami hostiteľskej Brazílie rovnakým pomerom.

Marozsanová nasmerovala zverenky Silvie Neidovej za triumfom na Maracane peknou technickou strelou krátko po začiatku druhého polčasu, dvojgólový náskok mali od 62. minúty. O päť minút neskôr už iba znížila Stina Blacksteniusová.

Nemecko si pripísalo historické prvé zlato v olympijskom turnaji žien, najúspešnejšie sú Spojené štáty americké so štyrmi prvenstvami, jedno má na konte Nórsko.

ženy - finále:

Švédsko - Nemecko 1:2 (0:0)
Góly: 67. Blacksteniusová - 48. Marozsanová, 62. Sembrantová (vlastný). Rozhodovala: Chénardová (Kan.).